ABS dosky - Acrylonitril-Butadién-Styrén (ABS)

ABS dosky

ABS dosky sú vyrábané technológiou vytlačovania a vyznačujú sa vysokou húževnatosťou a tvrdosťou. Sú vhodné pre ďalšie tepelné spracovanie vákuovým tvárnením a výlisky majú dobrú tvarovú stálosť. Dosky možno použiť ako obklady stropov, stien, interiérov, na reklamné účely - možnosť potlače. Vlastnosti dosiek je možné upraviť pridaním UV stabilizátora.

Vlastnosti ABS dosiek a ich využitie

ABS dosky majú veľmi vysokú optickú kvalitu a sú dostupné v niekoľkých farbách v hladkom alebo rastrovanom povrchu. Majú dobrú tepelnú odolnosť, odolnosť proti chemikáliám a sú veľmi dobre spracovateľné. Dosky sú tvrdé, odolné proti poškrabaniu a vykazujú dobrú rozmerovú stálosť.

ABS granule

ABS môže byť používaný pri teplotách od -50°C do cca +70°C. Pri nízkych teplotách klesá jeho rázová húževnatosť. Všetky výrobky v tejto skupine sú ideálne pre vákuovo-tepelné tvarovanie a môžu byť dodatočne kontaktne lepené, zvárané ultrazvukom a mechanicky pripevňované.

Ich prednosťou je nízka objemová hmotnosť, veľmi dobrá opracovateľnosť, vysoká mechanická pevnosť a stálosť, sú veľmi dobre tepelne tvarovateľné, možnosť požitia UV stabilizátora, sú recyklovateľné a šetrné k životnému prostrediu a majú dobrú chemickú odolnosť.

Nevýhodou ABS dosiek je nízka odolnosť proti poveternostným podmienkam a nasiakavosť materiálu vzhľadom k tepelnému tvarovaniu.

ABS dosky môžeme využiť v automobilovom priemysle, športe, na kryty strojov, výroba reklamných stojanov, tabúľ, prepravné palety pre elektropriemysel a mnoho iných možností.

Technické parametre ABS dosiek
Vlastnosť Hodnota
Pevnosť v ťahu min. 40 MPa
Tepelná stálosť podľa VICATA min. 107 °C
Zmrštenie pozdĺžne max. 5 %
Zmrštenie priečne max. 1,5 %
Tolerancia hrúbky ±0,1 mm
Tolerancia šírky ±1 mm
Tolerancia dĺžky +1 mm
-2 mm
Merná hmotnosť 1050-1100 kg/m3
Stupeň horľavosti HB

E.M.A. na mape

Spoločnosť E.M.A. s.r.o. na mape Google

Kontakt

  • E.M.A., s.r.o.
  • Robotnícka 4
  • 953 01 Zlaté Moravce
  • Slovensko
  • Tel.: 037/6424 516, 037/6424 276
  • Fax: 037/6424 277
  • E-mail: ema@ema-plasty.sk

Produkty

Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Farebné plastové dosky
Farebné plastové dosky
Vzorkovník farieb
Vzorkovník farieb