HPS dosky - Húževnatý polystyrén (HIPS alebo HPS)

HPS dosky

HPS dosky sú vyrábané technológiou vytlačovania. Používaný materiál je potravinársky a zdravotne nezávadný, preto je možné dosky používať na obaly pre potravinársky priemysel. Dosky je možné použiť pre vákuové tvarovanie, ohýbanie, rezanie a pre oblasť reklamy. Dosky sa dajú dobre lepiť lepidlami, ktoré obsahujú rozpúšťadlá.

Vlastnosti HPS dosiek a ich využitie

Tieto dosky vynikajú bezproblémovým spracovaním, zvýšenou odolnosťou proti nárazu a vysokou efektivitou nákladov. Tento materiál sa využíva najmä pri vákuovom tvarovaní a sieťotlači. HIPS sa výborne hodí pre náročné podmienky, napr. ako materiál pre vnútorné plášte chladničiek, u ktorých je dôležitý čistý a jasný vzhľad spolu s možnosťami priameho styku s potravinami.

HPS 3D

Produkt HIPS je kaučukom modifikovaný polystyrén, ktorý má zvýšenú rázovú odolnosť. Je možné ho ľahko tvarovať a upravovať na požadovaný rozmer. Výrobok je k dispozícií s matnou úpravou na jednej strane a lesklou na druhej strane. Štandardná farba je biela ale vieme vyrobiť dosky aj v iných farebných odtieňoch, podľa priania zákazníka.

HIPS dosky majú mimoriadnu kvalitu povrchu, nadpriemernú odolnosť voči nárazu pri nízkych teplotách, sú vhodné pre tvarovanie za tepla, môžu mať hladký povrch s matným alebo lesklým povrchom, výborne sa hodí na sieťotlač, majú výborné elektroizolačné vlastnosti, sú vhodné pre styk s potravinami a spĺňajú požiadavky pre nehorľavosť podľa normy UL štandard 94 HB.

HIPS dosky môžeme použiť na vnútorné plášte chladničiek, sanitárne výrobky, kúpeľňové panely, steny sprchových kútov, vákuové tvarovanie, tabule pre sieťotlač, predajné automaty, vybavenie karavanov a obytných prívesov a pod.

Technické parametre HPS dosiek
Vlastnosť Hodnota
Pevnosť v ťahu min. 18 MPa
Tepelná stálosť podľa VICATA min. 95 °C
Zmrštenie pozdĺžne max. 7 %
Zmrštenie priečne max. 2 %
Tolerancia hrúbky ±0,1 mm
Tolerancia šírky ±1 mm
Tolerancia dĺžky +1 mm
-2 mm
Merná hmotnosť 1050-1100 kg/m3
Stupeň horľavosti HB

E.M.A. na mape

Spoločnosť E.M.A. s.r.o. na mape Google

Kontakt

  • E.M.A., s.r.o.
  • Robotnícka 4
  • 953 01 Zlaté Moravce
  • Slovensko
  • Tel.: 037/6424 516, 037/6424 276
  • Fax: 037/6424 277
  • E-mail: ema@ema-plasty.sk

Produkty

Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Farebné plastové dosky
Farebné plastové dosky
Vzorkovník farieb
Vzorkovník farieb