PP dosky - Polypropylén

PP dosky

PP dosky sa vyrábajú technológiou vytlačovania. Materiál je zdravotne nezávadný a preto je vhodný na výrobu predmetov ktoré prichádzajú do priameho styku s potravinami. Dosky sa dajú tepelne tvarovať. Je možné ich použiť v agresívnom prostredí, na výrobu bazénov alebo nádrže ČOV.

Vlastnosti PP dosiek a ich využitie

1. Polypropylén homopolymer (PP-H)

PP-H dosky sú zdravotne nezávadné a môžu byť použité pre styk s potravinami. Môžeme ich vyrobiť v prírodnom, bielom alebo v šedom farebnom prevedení, prípadne s UV stabilizátorom. Ten však prakticky nemá veľký význam, pretože tieto dosky sú určené do interiéru.

PP 3D

V porovnaní s olyolefinickými materiálmi majú väčšiu pevnosť, tuhosť, tvrdosť ale nižšiu rázovú odolnosť pri teplotách pod bodom mrazu. Naopak vykazujú vyššiu krehkosť a to najmä pri teplotách pod bodom mrazu a majú nižšiu odolnosť voči poveternostným podmienkam.

Z dosiek môžeme vyrábať najmä pravouhlé, neskružované nádrže, rôzne samostatné výrobky či diely technologických zariadení, ktorých teplota pri použití neklesne pod 10°C. Chemická odolnosť je veľmi dobrá. Pri navrhovaní a konštrukcii výrobkov je potrebné vychádzať zo základných charakteristík chovania sa materiálov pri záťaži a dlhodobé využívanie.

2. Polypropylén kopolymer (PP-C)

PP-C dosky sa vyrábajú extrúznou technológiou za používania blokového kopolymeru propylen – etylén, ktorý zaručuje doskám dobré fyzikálno-mechanické vlastnosti (pevnosť v ťahu, v ohybe a moduly pružnosti) pri zachovaní rázových pevností pri teplotách pod bodom mrazu. To umožňuje využitie dosiek do exteriéru za použitia vhodných UV stabilizátorov.

Zdravotná nezávadnosť, povolený styk s potravinami a pitnou vodou umožňuje doskám použitie v potravinárskom priemysle, v poľnohospodárstve, pre konštrukciu rodinných bazénov a pod. Veľmi dobrá chemická odolnosť umožňuje požiť dosky v chemickom a strojárskom priemysle (nádrže, zásobníky a pod.).

Pri navrhovaní a konštrukcie výrobkov je dôležité vychádzať zo základných charakteristík materiálu pri záťaži a dlhodobom používaní. Základné farebné prevedenie dosiek je prírodné, biele, ale je možné vyrobiť dosku aj v šedej farbe.

3. Polypropylén technický

Tieto dosky sú vyrobené zo 100% PP drte. Zvárateľnosť týchto dosiek je ovplyvnená čistotou a triedením týchto odrezkov.

Technické dosky sú určené prevažne na výrobu výstuh, priečok, sú súčasťou konštrukčných celkov. Môžeme ich tiež použiť na výrobu maloobjemových, mechanicky i chemicky namáhaných konštrukcií. Dosky nemajú povolený styk s potravinami a pitnou vodou. Vyrábame ich v dvoch farbách, v šedej a čiernej.

Technické parametre PP dosiek
Vlastnosť Hodnota
Pevnosť v ťahu 26 MPa
Tepelná stálosť podľa VICATA min. 148 °C
Zmrštenie pozdĺžne -
Zmrštenie priečne -
Tolerancia hrúbky ±0,15 mm
Tolerancia šírky ±2 mm
Tolerancia dĺžky +2 mm
-3 mm
Merná hmotnosť 905 kg/m3
Stupeň horľavosti C3

E.M.A. na mape

Spoločnosť E.M.A. s.r.o. na mape Google

Kontakt

  • E.M.A., s.r.o.
  • Robotnícka 4
  • 953 01 Zlaté Moravce
  • Slovensko
  • Tel.: 037/6424 516, 037/6424 276
  • Fax: 037/6424 277
  • E-mail: ema@ema-plasty.sk

Produkty

Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Plastové dosky
Farebné plastové dosky
Farebné plastové dosky
Vzorkovník farieb
Vzorkovník farieb